Щороку в серпні, в славетному своїм гоголівським корінням містечку Сорочинцях Миргородского району Полтавської області, проводиться Сорочинська ярмарка. Оспівана в творах українських класиків - на декілька днів Сорочинська ярмарка стає ядром української культури. Чого тут тільки нема! І чарівні вишиванки, і солодощі, і плетені вироби, і прикраси... Кераміка, мотанки, іграшки...
"Ярмарок у нашому містечку був для нас, дітей, великим счвятом, бо батько давав на мна ярмарок по цілому пятаку, і - боже мій, боже мій! - скільки ж можна було на того пятака поласувати: і "фіалки" під яткою випити, і "брусиків" купити, і канахветів барбарисових аж пять на копійку, і отого великого-великого канахвета, довгого, круглого, що золотом обкручений, та ще й з обох кінців у його золоті китиці. А коники-пряники, рожевііз золотом, аж два на копійку! А цигани й коні! А каруселі! Ах, ярмарок - дитяча мрія! І от у Сорочинцях народився письменник, що про ярмарок написав! Значить, і про "фіалку", і про коні, і про циган, і про "брусики", і про канахвети, і про каруселі". Так писав Остап Вишня в "Все життя з Гоголем".
Спочатку думала перевести статтю на російську мову, але ж нас обєднує словянське коріння, тому хто захоче - прочитає цей текст, а кому буде важко - пишіть, я перкладу)
Мотанка здавна вважаеться добрим оберегом. Мотанку клали і дітям в люльку, брали в дорогу, дарували на щастя. На Сорочинцях мотанки - найрізноманітніші! Надихнули нас!
Тож скоро будемо і самі такі робити)